Referanslarımız

 1. Anasayfa
 2. /
 3. Referanslarımız

Şark Odası Kullanım Sebepleri


Öz kültürümüzün bir parçası olan şark odası, günümüzde yeniden tercih edilmeye başlandı. Osmanlı kültürünün mirası olan ve Avrupa tarzı mobilyalara nazaran daha kullanışlı olan şark köşesi, doğu kültürünün izlerini taşımaktadır. Arap, Türk, Kürt ve Fars kültürünün birleşiminden meydana gelen Osmanlı, doğu kültürünün temsilcilerinden biriydi. Şark köşesi, adından da anlaşılacağı gibi, doğu kültürünün simgelemektedir. Şark, kelime anlamı ‘doğu’ demektir. Ülkemizde batı denildiği zaman Avrupa, doğu denildiği zaman İslam dünyası akla gelmektedir. Osmanlı sediri denilmesinin sebebi, bu tasarımının Osmanlıya has olması nedeniyledir. Sohbet kültürü son derece gelişmiş olan Osmanlıda, hemen hemen bütün evlerde kalabalık misafirlerin ağırlanmasında Osmanlı sediri önemli rol oynamaktaydı. Kültür mirasımız Kayseri sedir odası seçenekleri, sizi yüzyıllar öncesine götürecektir.

Neden Tercih Ediliyor?

Osmanlının zarif el sanatlarını yansıtan bu özel şark köşesi tasarımlarının tercih edilme sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Doğu kültürünün simgeler ve Osmanlıdan kalan kültür mirasımızdır. Bu nedenle Osmanlı sediri denilmektedir.
 • Odanın kullanım alanını geniş tutar ve odanız daha fazla misafir alır. Osmanlı kültüründe sohbet kültürü nedeniyle Bursa şark odalarına olan ilgi azalmamıştır.
 • Bu tasarımlar, genellikle kanepe şeklindedir ve odanın kenarlarını bütünüyle kaplar. Bursa şark odası modelleri, oda dekorasyonu ile uyumludur. Bu nedenle rahat ve kullanışlıdır.
 • Standart ölçülere sahip olan şark odası takımları, süngerlidir. İsterseniz dışarıdan süngerini satın alabilirsiniz veya kestirebilirsiniz.
 • Ortopedik özelliğe sahip olan Bursa sedir modelleri, bel ağrısı yapmaz.
 • Beyaz ve eskitme modelleri, İzmir sedir modellerinde, Osmanlı el sanatlarını yansıtır. Kolçaklı bölüm estetik özelliklere sahiptir.
 • Kullanılan ahşap kısımlar, sağlam ve mukavemete karşı dayanıklıdır. İzmir sedir modellerinin ahşap kısımları, kolay kolay kırılmaz.

Profesyonel özelliklere sahip bu İzmir sedir modelleri, son zamanlarda mobilya kültürünün yerini almaya başladı. Yüz yıllar boyu Anadolu insanının mobilya modası olan şark odası modelleri, bu kategoride tercih edilmektedir.

Tasarımların Genel Özellikleri Nelerdir?

Rahat, konforlu ve göz zevkine hitap eden estetik görüntüsüyle tercih edilen Ankara sedir modelleri, aradığınız kaliteli özellikleri bir araya getirmektedir. Şark odası tasarımlarının genel özellikleri şu şekildedir:

 • Ahşaptan üretildiği için son derece sağlıklıdır. Kayseri sedir odası ürünleri, sağlık açısından her hangi bir probleme neden olmaz. Ankara ve diğer illere sipariş işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Eskitme ve beyaz modeller, bu kategoride en çok tercih edilen modellerdir. İstanbul şark odası modellerinde hakim model eskitmedir.
 • Oturulan kısım normal bir yatak süngeri genişliğinde olduğu için Kayseri sedir odası modelleri yatak olarak kullanılabilir. Ortopedik süngerler, sırt ağrısı yapmaz. İstanbul şark odası modellerinde el sanatları ağırlıklıdır.
 • Yan kısımlardaki minder modelleri ve sırt minderleri, uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır. Bu kategorideki minder modelleri, sırt veya bel ağrısı meydana gelmez.
 • Kumaş desenleri, sedirin genel tasarım özellikleri ile birebir uyumlu özelliklere sahiptir. Minder kaplama işlemlerinde, silinebilir ve aynı zamanda kir tutmayan özel kumaşlar kullanılmıştır.

Türkiye Şark Odası Modellerini Tercih Ediyor

Ülkemizde, son zamanlarda şark odasına olan ilgi artmış durumdadır. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde satışlar artarak devam ediyor. Şark odasına ilgi gösteren şehirlerden biri de Ankara ilidir. Başkent için özel sedir odası modelleri, 7/24 sipariş edilebilir.

Teklif Alın
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?