Osmanlı Tarzı Ahşap Şark Köşesi
01
OCA

Evde Sedir Mobilya Yapımı

Profesyonel tasarım özelliğine sahip şark odaları, evlerde yapılabilen bir tasarımdır. Profesyonel bir tasarım olmasa da sıradan bir şah odası yapmanız mümkün. Sıradan minderlerle ve yastıklarla oluşturulan şark odası tasarımları, mobilya tarzı şark odaları kadar şık ve estetik bir görünüme sahip değildir.

Şark odası yapmayı düşünüyorsanız, ilk yapmanız gereken işlem, odanın ölçülerini almaktır. Ölçüler süngerlerin ve yastıkların boyutuna uygun şekilde olmalıdır. Marangozluk beceriniz yoksa, evde şark odası yapmanız epey zor olacak, ortaya çok düzgün bir ürün çıkmayacaktır. Evde şark odası kategorisinde, ilk aşamada plan çizilmelidir. Plan, sünger ve yastık boyutuna uygun olmalıdır. Oturma kısmının iskeleti için uygun ahşap malzemeler, marangozda kestirilmelidir. Dış kaplama kısmı ve kolçak kısmı, marangozlara kestirilmelidir. Evde kendiniz bu parçaları montajlayabilirsiniz. Başta da dediğimiz gibi marangoz değilseniz, bu işe kalkışmamalısınız. İşte bu noktada başvuracağınız tek adres Ottoman Style Şark Köşesi olacaktır.

Profesyonel Şark Köşesi Genel Özellikleri

Evde şark odası yapmaya karar vermeden önce, profesyonel tasarımlara göz atmak gerekir. Profesyonel tasarımlarda, bu işin uzmanı olan ustalar, göz kamaştırıcı tasarımlara imza atmaktadır. Bu kategorideki tasarımların genel özellikleri şu şekildedir:

  • Mobilya dünyasına nazaran çok daha kullanışlı özelliklere sahiptir.
  • Renk ve tasarım özelliği, evinizin dekorasyon yapısı ile uyumludur.
  • Özel Osmanlı desenleri, bu ürünlerin şık ve zarif görünmesinde önemli rol oynamaktadır.
  • Zaman kaybı ve emek kaybı yaşanmadan kısa sürede şark odası tasarımı hazırlanmaktadır.
  • Ortopedik olması nedeniyle, sağlığınız için çok faydalıdır ve bel fıtığına iyi geldiği uzmanlar tarafından dile getirilmektedir.
  • İmalat ve montaj işleminin yanı sıra servis hizmetiyle tamir ve bakımı yapılabilir. Diğer mobilyalara nazaran daha kullanışlıdır.
  • Profesyonel sedirler, hazır satılmaz. Evinizin ve odanızın ölçülerine uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Evde sedir yapmadan önce profesyonel tasarımları incelemelisiniz. Profesyonellerin hazırladığı özel sedirler, her zaman için daha avantajlıdır.

Şark Odası Modelleri

Neden Şark Odası Kullanmalıyız?

Avrupa’ya ait olan koltuk ve mobilya modası, öz kültürümüzden uzak tasarımlardır. Dedemiz Osmanlı’nın mobilya modası olan şark odası, kullanım alanı geniştir. Diğer mobilyalara nazaran daha ekonomik olan bu tasarımlar, seyyar sünger ve yastıktan oluşmaktadır. Bu süngerler ve yastıklar kolaylıkla değiştirilebilir. Şark köşesi mobilya tasarımlarında ölçüler, evinizin yapısına uygun şekildedir. Ancak şark odasının ölçüleri standart süngerlere uygundur. Profesyonel özelliklere sahip şark odaları, yaylı yatak istemeyen pratik ürünlerdir. Ortopedik süngerler, sert zemin üzerine oturtulmuştur. Bu nedenle sağlık açısından oldukça faydalıdır. Ortopedik özelliklere sahip bu tasarım, eklem sağlığı için oldukça faydalıdır. Bel ağrısı veya diz ağrısı oluşturmayan bu tasarımlar, pratik kullanım özelliğine sahip tasarımlardır. Bel fıtığına oldukça iyi gelmektedir. Temizlenme problemi olmayan ve ortopedik açıdan sağlıklı özelliklere sahip bu tasarımlar, iş dünyasında da ilgi görmektedir. Ofislerde, toplantı odalarında ve benzeri yerlerde, daha fazla oturma alanı sağladığı için, bu takımlar tercih edilmektedir. Otantik yemek salonlarında ve Osmanlı tarzı dekorasyona sahip işletmelerde, şark odası tamamlayıcı özelliğe sahiptir.