Beyaz Ahşaplı Sedir
02
OCA

Bel Fıtığı Tedavisinde Şark Köşesi

Ortopedik özelliğe sahip sünger ve minderlerden üretilen şark odaları, sağlık açısından son derece faydalıdır. Yaylı mobilyalara nazaran çok daha sağlıklı olan bu tasarımlar, bel ve eklem sağlığı için oldukça faydalıdır. Yatak olarak da kullanılabilen şark köşesi tasarımları, odanın kullanım alanını genişletmektedir. Diğer mobilyalara nazaran daha fazla misafiri konuk etmektedir. Sırt ve oturma kısmı aynı özelliğe sahip süngerden oluşmaktadır. Sedirin yüksekliği standart özelliklere sahiptir. Yani ne çok yüksektir, ne de çok alçaktır. Bu nedenle oturma esnasında vücuda rahatlık verir.

Şah Köşesi Tasarımları Sağlıklıdır

Metal ve ahşap iskeletli üretilen bu tasarımlar, sert süngerlere sahiptir. Sırt bölümüne kamışlı nostaljik yastıkların yanı sıra, sedirlere özel süngerler de kullanılabilir. Eskitme sanatının yanı sıra özel oyma sanatı ile hazırlanan sedir koltuk ürünü, Avrupa mobilya tasarımlarından çok daha kullanışlıdır. Süngerlerin ortopedik olması ve iskelet tasarımının bel sağlığı için uygun olması, kullanım kalitesini artırmaktadır.

Sert süngerlerin kullanıldığı şark odaları, bel fıtığının önlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Bel fıtığının en önemli sebebi, yataklardır. Yaylı olan ve ortopedik olmayan mobilyalar, bel fıtığına neden olmaktadır. Sert ve aynı zamanda ortopedik süngerler, bel ağrısını azaltmaktadır.

Şark Köşeleri Sağlıklı ve Kullanışlı

Binlerce yıllık İslam kültürünün yansıması olan ve Osmanlı mobilya kültürünün vazgeçilmez ögesi haline gelen şark odası, birlik ve beraberliğin simgesidir. Şark odasında herkes yan yana oturur. Saflar sık ve düzgün olur. Avrupa tarzı mobilyalarda ise bir, iki, üç ve dört kişilik koltuklarda insanlar ayrı ayrı oturur. Bugün insanlar psikolojik olarak rahatlamak için şark odası tasarımına sahip sosyal tesislere akın etmektedir.

Zararlı mikroorganizma barındırmayan sünger yüzleri, değişebilir ve yıkanabilir. Silinebilen ahşap kısımlar, ahşabın şık ve zarif özelliğini yansıtmaktadır. Temizlenebilir özelliğe sahip bu mobilyalar, hijyenik açıdan diğer seçeneklerden çok daha farklı özelliklere sahiptir.

Şark Odası Takımı

Sedir Minderli Bu Ürünler Dinlendirmektedir

Yatıya kalan misafirleriniz için oldukça sağlıklı olan bu tasarımlar, bel fıtığı ve bel ağrısı gibi sorunlara neden olmamaktadır. Zeminin tatlı sert özelliği, vücudu dinlendirmektedir. Ortopedik özelliklere sahip süngerlerin kullanıldığı bu tasarımlar, cilt sağlığı için herhangi bir tehdit unsuru taşımamaktadır. Kanserojen madde içermeyen kumaşı değiştirilebilir. Renk seçeneğine sahip bu tasarımlar, uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Fiyatlandırma işleminde, işçilik, sünger kalitesi ve metrekare veya metretül miktarı belirleyici rol oynamaktadır.

Yer Minderi Koltuk Oluyor

Eski yer minderleri, yerini Avrupa tarzı mobilyalara bıraktı. Şark odası tasarımlarının yeniden piyasaya çıkması ile birlikte, yer minderleri koltuk kategorisine geçti. Köşem mobilyalara benzeyen ancak nostaljik tasarımı ile Osmanlıyı hatırlatan bu tasarımlar, özel dekor çalışmalarında tercih edilmeye başlandı.

Standart ölçülere sahip tasarımların yanı sıra, odanın ölçülerine özel tasarımlar da satışa sunulmaktadır. Odanın ölçülerine özel tasarımlarda, ekspertiz ekipleri, ilk aşamada gerekli ölçüleri almaktadır. Ölçü alma işleminin ardından imalat safhasına geçilmektedir. İskelet ve diğer bölümlerin kesilmesinden sonra, yerinde montaj işlemine geçilmektedir.