İslami Tarzda Osmanlı Şark Odası
01
OCA


Gelenek ve göreneklerimizin bir parçası olan sedir modelleri, Avrupa’nın modern mobilya tarzına nazaran daha mütevazi ve manevi bir havaya sahiptir. Şark odası modelleri, kullanım alanına uygun şekilde tasarlanmaktadır. Mobilyalar standart bir şekilde üretilmesine karşın, şah odası veya şark odası dediğimiz modeller, odanın ölçülerine uygun şekilde hazırlanmaktadır. Modeller, ahşap oyma işçiliğine göre ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca standart modellerin yanı sıra, odanın ölçülerine uygun şekilde tasarlanan modeller de bu kategoride tercih edilmektedir. Kolçak tasarımları bakımından da tasarımlar farklılık göstermektedir. Modern kolçak tasarımının yanı sıra, klasik Osmanlı tarzı kolçak tasarımları da bu kategoride model farkını meydana getirmektedir. Minder yumuşaklığı, minder kalınlığı ve sırt minderinin özellikleri, model farklılığını oluşturan diğer bir konudur.

Her Mekan İçin Sedir Koltuk Modeli

Balkon, teras, oturma odası, salon ve ofis kategorisinde özel şark köşesi modelleri bulunmaktadır. Sedir modelleri, oturma minder modellerine uygun şekilde tasarlanmaktadır. Sedir modelleri, standart yastık ve sünger ölçülerine uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Yastık veya minderi değiştirmek isterseniz, kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Temizlenebilir sağlıklı özelliklere sahip şark odası takımları, ahşabın kendine özgü estetiğini yansıtmaktadır. Ahşabın estetik özelliğini Osmanlı oyma sanatı ile buluşturan ustalar, sanatsal değeri yüksek sedirleri sizler için üretmektedir.

Şark Köşesi Fiyatı Nasıl Belirleniyor?

Model ve malzeme kategorisinde fiyatlar değişmektedir. İskelet tasarımında ahşap veya metal özellikler, fiyat farkını belirleyen konulardan biridir. Minderin yumuşaklığı, kalınlığı ve kalitesi de fiyata yansımaktadır. Sedir mobilya siparişinde en önemli konulardan biri de ölçüdür. Metrekare veya metretül genişliği ve sedirin uzunluğu, fiyatı etkileyen unsurlardandır. Tabi işçilik kalitesi de fiyatı etkileyen unsurlardandır. Ottoman Style Şark Köşeleri uzman, tecrübeli ekibiyle en üst düzey işçilikle üretim yapmaktadır. Malzemenin kalitesi ve modelin gelen özellikleri, işçilikle birlikte hesaplanmaktadır. Oymalı tasarımlarda işçilik daha fazladır. Düz ve sade tasarımlarda işçilik daha azdır. Nakliye, taşıma, montaj ve servis işlemleri de faturaya eklenen konulardır. Sedir mobilya siparişi vermeden önce, kullanım alanı dikkate alınmalıdır. Ayrıca model tercihi yaparken, salonun veya oturma odasının dekor özellikleri dikkate alınmalıdır.

Oyma Ahşap Osmanlı Şark Köşesi

Yer Minderi Mobilya Oluyor

Anadolu’nun yaşam kültürünün bir parçası olan yer minderleri, sedir koltuk modelleriyle yeniden hayatımızın bir parçası haline geldi. Sedir minderli tasarımlarda, kamışlı yastıklı klasik modeller, nostaljik özelliğe sahiptir. Bu tasarımlar, köy havasını odanıza taşıyor. Yörük yaşantısını ve Anadolu insanının öz kültürünü yansıtan sedir modelleri, yeniden keşfedildi. Palet koltuk yapımı ile uğraşmadan güzel bir mobilya takımınız olsun istiyorsanız, kaliteli ve hesaplı sedir koltuk modelleri, en iyi seçenekler içerisinde yer almaktadır. Hayatımızın bir parçası olan mobilya tasarımları, sedir mobilya modelleriyle yeni bir anlayış kazandı. İç iskelet kısmı sağlam bu takımlar, ortopedik olan ve bel ağrısı yapmayan özel sünger tasarımlarına sahiptir. Bu tasarımların en önemli özelliklerinden biri değiştirilebilir olmasıdır. Parçalara ayırarak taşınan ve her mekan için kullanım alanını genişleten şark odası tasarımları, yenilenebilir yüze sahiptir.