Rusya sark kösesi siparisi
1
MAY

Rusya Şark Köşesi

Tarihe bakıldığında Rusya ile Türkiye’nin kader ortaklığı açıkça görülecektir. Hem Rusya hem Türkiye bugünkü devletlerine ve varlıklarına; tarih boyu uğradıkları birçok siyasi ve kültürel değişimin sonucunda varmışlardır. Bütün bu değişimlerin yanında her iki ülkenin de kaderinde ortaklaşa yer eden, değişmeyen bir şey vardır: Doğululuk ve Batılılık. Evet, her iki millet de Doğu medeniyetine mi Batı medeniyetine mi ait oldukları sorusunu kendilerine sürekli sormuşlardır. Coğrafi olarak dünya üzerinde bulundukları konumlar, ülke toprakları dünyanın doğusu ile batısı arasında yer alır. Adeta bir geçiş bölgesidirler. Bu geçiş bölgesi olma durumu sadece topraklarının konumu ile sınırlı da değildir. Aynı zamanda Doğu ile Batı kültürlerinin de birbirleriyle tanıştığı, bir araya geldiği yer, bu iki ülkenin kültür varlığı olmuştur. Rusların, her ne kadar doğudan çıkmış bir din olsa da Batı uygarlıklarında yayılmış olan Hıristiyanlık inancını benimsemiş olması, Rusya’yı kültürel anlamda Batı’ya yakınlaştırırken, Türklerin Doğu’da ortaya çıkmış ve yayılmış İslam’ı tercih etmiş olmaları, Doğu kültüründen oldukça etkilenmelerine sebep olmuştur.

Rusya Şark Köşesi Siparişi

Türkiye ve Rusya; Dünya kültür mirasına önemli ölçüde katkı sunmuş ama bir yandan da kendileri dışında yer alan Dünya mirasından oldukça etkilenmiştirler. Doğunun Batının izleri; her iki ülkenin müziği, edebiyatı, sineması, yemeği, mimarisi, estetik anlayışı, dekorasyon anlayışında görülmektedir. İşte Türklerin kültürünün bir parçası olmuş, insanların en özel yaşam olanı olan evlerinde yer alan, Doğu’nun yani Şark’ın izlerini taşıyan estetik tercihlerden biri: Şark Köşesi. Şark Köşesi esasında alışageldiğimiz bir oturma grubunun Doğu medeniyetindeki karşılığıdır. Fonksiyon olarak aynı işi görürler. Ancak Doğu yani Şark medeniyetinin üstün estetik anlayışının bir oturma grubunda dahi nasıl parladığını, nasıl öne çıktığını Şark Köşelerinde görüyoruz. Doğu medeniyeti mensubu bu insanlar alt tarafı oturacağımız bir eşya diyerek geçmemiş, otururken muhabbet edecekleri, kitap okuyacakları, keyifli vakitler geçirecekleri bugünkü adıyla oturma takımlarının yani Osmanlı Sedirlerinin, Şark köşelerinin son derece estetik işlemelere sahip olmasına, kaliteli ağaçlardan üretilmesine özen göstermişlerdir.

Estetik anlayışın birçok alanda bizi terk ettiği bugünlere geldiğimizde Şark Köşesinin değerinin kıymetinin daha çok bilindiği, anlaşıldığı görülmektedir. Birçok insanın evlerinin bir köşesini Şark Köşesine hatta bir odasını Şark Odası’na çevirdiğini, bu estetik görünümü evlerine taşıdığını görüyoruz. Evlerin yanı sıra Doğu’yu yani Şarkı, Türkiye’yi hemen çağrıştırması ve yine güzel görünümü nedeniyle özellikle yurtdışındaki Türk restoran ve kafe gibi işletmelerde sıkça tercih edildiğini biliyoruz. Rusya’da yaşayan, orada çalışan birçok Türk’ün de yine Türkiye’ye ait motifleri evlerinde işyerlerinde görmek istedikleri ortada. Rusya’da yaşayan Şark Köşesi almak isteyen insanların tercihi ise Ottoman Style Şark Köşesi. Çünkü Ottoman Şark Köşesi, İnternet sitesi üzerinden kolaylıkla sipariş verilebilme özelliğine sahip. Ayrıca Ottoman Style Şark Köşesi en kaliteli malzemeler tercih edilerek yapılıyor olup modern tasarımları ile dikkat çekmektedir. Ottoman Style Şark Köşesinde kullanılan ağaç ve kumaşın kalitesi, kumaş üzerindeki motifler, özenle hazırlanıyor; müşterilerin en küçük konforu için dahi titizlikle çalışılıyor. Kültürümüzü Rusya’da da yaşatmak misafirlerinizi şık bir salonda ağırlamak için Ottoman Style Şark Köşeleri bulunmaz fırsattır. Bütün bunların yanında ürünlerimiz ergonomik olup, sağlıklı oturma biçimine uygun olarak tasarlanmaktadır. Benzer, taklit ürünlerde ise bu detayların atlanmakta, kalitesiz ürünlerin yüksek ücretlerle satışa sunulduğu görülmektedir. Ottoman Style şark köşesi takımları , uğrayacağınız ilk ve tek adrestir. Yılların getirdiği tecrübe ve yüzde yüz memnuniyet garantisi müşterilere güven vermektedir. Tüm aksesuarlarıyla bir şark odası tasarlamak isterseniz kitaplık masa sehpa gibi tamamlayıcı ürünlerimiz de mevcuttur. Hem şark köşesi oturma takımları için hem tamamlayıcı ürünler için gönül rahatlığı ile bizimle iletişime geçip siparişlerinizi Rusya’dan verebilirsiniz. Ürünlerimiz güvenli kargo taşımacılığı ile size ulaşacaktır.