Arabistan sark kösesi siparisi
1
MAY

Arabistan Şark Köşesi

Araplar ve Türkler arasındaki ilişkiler tarihte çok eskiye dayanır. Türklerin İslamiyet’i kabul etmesiyle birlikte başlayan kültürel alışveriş günümüze kadar katlanarak artmıştır. Din gibi hayatın her anına sirayet eden bir olgunun toplumların kültürlerine yaptığı etki çok açıktır. Türklerde de bu durum önce Kutsal Kitap Kuran-ı Kerim’i tanımakla başlamıştır. Kuran’ı anlamak için Arapça öğrenmeyi artıran Türkler zamanla Arap edebiyatından da oldukça etkilenmiştir. Bilhassa Türk şiiri Arapça kelime ve tamlamaları Arap edebiyat sanatlarını içermektedir. Edebiyattan da daha önce Türk dili halen Arapçanın büyük etkisi altındadır. Zamanla Türk Müziği de Arap ezgilerinden etkilenmiş, iki müzik birbirine yakınlaşmıştır. Hatta Türk Müziğinde Arabesk diye yeni bir tür bile ortaya çıkmıştır. Arabistan ile vakti zamanında Osmanlı şimdi Türkiye arasında olan kültürel etkileşim müzik ve edebiyatla sınırlı kalmamış resim yani minyatürde, mimaride, dekorasyon, tasarım ve estetik anlayışta da kendini göstermiştir. Ev içi dekorasyonda Arap ve Osmanlı kültürünün bugüne ortak mirası diyebileceğimiz Şark Köşesi, bu etkileşimin güzel bir örneğidir. Her iki toplum geleneğinde de bugün de estetik anlayışı, zarafeti, şıklığı Şark’a ait olan bu oturma takımlarını kullanmışlardır.

Arabistan'dan Şark Köşesi Satın Al

İslam dininin hac ve umre gibi ibadetlerinin oluşu Türklerin Arabistan’a sıkça gidip gelmesini sağlamıştır. Bu her gidiş geliş iki toplum arasında etkileşime neden olmuştur. Hac ve umre ibadeti için Arabistan’ı ziyaret, Türklerin oraya sıkça gitmesi zamanla bazı Türklerin orada ticari faaliyet sürdürmeye başlamasına neden olmuştur. Türkler hem bu ibadet ziyaretlerinin organize eden turizm firmaları kurmuş hem orada çeşitli dükkanlar açarak ticaret yapmışlardır. Sonraları Türklerin Arabistan’da birçok oteli de olmuştur. Bu durum yine Arap ve Türkler arasında etkileşimi son derece arttırmıştır. Son yıllara gelindiğinde ise Türk inşaat sektörünün bölgedeki yükselişi Arabistan’da da oldukça etkili olmuştur. Türk inşaat firmaları Arabistan’da birçok bölgede inşaatlar yapmaya başlamış ve bu inşaatlarda çalışacak işçileri Türkiye’den Arabistan’a götürmüştür. Son yıllarda da Arabistan’da yaşamaya başlayan, hayatını orada idame ettiren birçok insanın olduğu görülmektedir.

Arabistan’da bugün yaşayan Türklerin yaşadıkları topraklarla memleketlerinin ortak mirası olan Şark Köşesi veya Şark Odası takımlarını bugün yine evlerinde ve işyerlerinde tercih etmektedirler. Evlerinde şıklığı önemseyen, misafirlerini şık ve konforlu salonlarında ağırlarken kültürlerini yaşatmak ve korumak isteyen Türklerin şark köşesi alırken tercihi Ottoman Style şark köşesi takımları oluyor. Çünkü dokumasından işlemesine, kumaşından ağacına Ottoman Style Şark Köşesi özenle seçiliyor, tasarlanıyor ve hazırlanıyor. Ottoman Şark Köşesi takımları konforlu ve şık olmasının yanında ergonomik olması yönüyle sağlıklı bir yaşam da sunuyor. Bütünüyle bir şark odası kurmak isteyenlere yönelik işlemeli ahşap kapı, masa, kitaplık gibi yine son derece estetik bir şekilde modern tasarımların izlerini de taşıyan tamamlayıcı ürünlerimiz bulunmaktadır. Ottoman Style Şark Köşesi yurtdışından internet sitesi vasıtasıyla kolayca sipariş verilebiliyor. Ottoman Style 20 yıllık ihracat ve üretim deneyimi, yüzde yüz müşteri memnuniyetiyle müşterilere güven veriyor. Sipariş için internet sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.